Úvod
Po tisíce let již zuří nelítostná válka mezi vlkodlaky a upíry. Není to válka o lovná uzemí, je to konečná bitva, která rozhodne, kdo bude vládnout světu. Válka mezi vlkodlaky a upíry se s příchodem moderního věku také rozšířila na internet a dala i tobě šanci přidat se k jedné z bojujících stran, možná i posunout pomyslné misky vah v prospěch tvé strany.

back to top

Herní základy
Na hraní MonstersGame nepotřebuješ nic jiného než internetové připojení a prohlížeč(např. Internet Explorer, Firefox nebo Opera). Pouze klikni na "Registrovat" a vyber si jestli se připojíš ke klanu vampírů nebo vlkodlaků. Registrace je poměrně jednoduchá, nic tě nestojí a nevyplývají z ní žádné závazky z tvé strany. Jakmile jsi se zaregistroval, najdeš na stránce "Stav" přehled vlastností tvé postavy. Najdeš zde veškeré důležité údaje a také Odkaz pro štvanici po internetu, se kterým můžeš hledat své oběti tak daleko, jak jen internet sahá pouhým povoleným umístěním odkazu na internetové stránce. Například můžeš svůj odkaz poslat kamarádům, umístit ho na svých osobních stránkách, nebo ho použít jako signaturu na fórech. Neslouží však ke spamování. Jakmile nic netušící oběť klikne na tvůj odkaz, je tebou kousnut a získáš 1-3 litry krve(jako upír, nebo 1-3 kilogramy masa(jako vlkodlak) a stejnou sumu zlaťáků. Pokud se tvá oběť zaregistruje v MonstersGame, vytvořil jsi nového upíra/vlkodlaka a dostaneš 25% odměnu z kořisti, kterou on získá z jeho/jejích obětí na internetu. Jakmile jakákoliv z postav, které jsi vytvořil pomocí internetového odkazu, dosáhne třetí úrovně, získáš odměnu 50 zlaťáků a 1 zkušenostní bod. Můžeš své zlato investovat do tréninku své postavy a vylepšit si své vlastnosti, můžeš si koupit a rozšířit své útočiště, aby tě lépe chránilo před útoky nepřátel, zatímco nejsi aktivní.

Navíc můžeš přímo útočit na příslušníky nepřátelského národa a krást jejich zlato. Vlastnosti tvé postavy a tvé vybavení hraje důležitou roli při těchto útocích - více v sekci "Přehled". Také můžeš udělat štvanici na lidi, která je poměrně bezpečným zdrojem peněz i zkušeností - i ta však může někdy selhat a ty příjdeš o vložených 10 zlatých.

back to top

Obrázky

Screenshot #1 Screenshot #2 Screenshot #3 Screenshot #4 Screenshot #5 Screenshot #6 Screenshot #7

Přehled
Zde můžete sledovat všechny zásadní informace o své postavě, jako například kolik zlata už jste dohromady získali, vaše vlastnosti a kolik zlata máte momentálně k dispozici. Můžete také sledovat statistiky vašich předchozích soubojů s nepřáteli a najdete seznam všech monster, které jste již vytvořili. Na této stránce si můžete také použít Krystaly krve a tím zlepšit své zbraně a zvýšit jejich zranění (pokud používáte "inventář" pokud ano, musíte jej zlepšit tam)! Zde je několik informací o atributech postavy:

Síla
Síla ovlivňuje kolik zranění způsobíš, POKUD jsi schopný zasáhnout nepřítele.
Obrana
Obrana ovlivňuje jak často jsi schopný zablokovat či uhnout nepřítelovu útoku.
Dovednost
Dovednost ovlivňuje jak často jsi schopný zasáhnout přítele.
Výdrž
Výdrž určuje, jak velkou škodu jsi udržel POKUD jsi byl zasažen nepřítelem, a také umožňuje bojovat déle a lépe.
Obratnost
Obratnost ovlivňuje jak často najdeš svého protivníka při Lovu a také ovlivňuje jeho obranný bonus, pokud je ve svém útočišti.
Zkušenosti
Získáš, když bojuješ proti postavám o stejné nebo vyšší úrovni. Získáš dvě zkušenosti, pokud porazíš postavu na vyšší úrovni, jednu zkušenost z jakéhokoliv boje s postavou na stejné úrovni a z prohry s postavou na vyšší úrovni. Zkušenosti(až 10 na štvanici) získáváš také z úspěšných štvanic na lidi. Jakmile dosáhneš potřebných zkušeností na postup na vyšší úroveň, klikni na odkaz "Stav", tvoje úroveň se zvýší, zvýší se také tvá žívotní síla a získáš pár zlaťáků jako bonus.
Životní síla
Tvá aktuální životní síla dává představu v jaké kondici se tvoje postava nachází. Vždy zobrazuje maximální možnou hodnotu a aktuální hodnotu tvé žívotní síly. Pokud je jsou hodnoty stejné jsi plně připraven bojovat. Pokud bojuješ s protivníkem, obvykle ztratíš nějaké životy. Získáš zpět automaticky 10 životů každou hodinu a můžeš si koupit uzdravovací lektvary u obchodníka abys doplnil své životy rychleji. Aktuální stav životů nemá vliv na bojové vlastnosti, ale pokud tvé životy klesnou pod 10, automaticky prohráváš souboj.
Úspěchy
Úspěchy Mnoho aktivit se zdá být jednoduchých, ale zvládnout některé může být celkem náročné. Zvládnutí různých činností MonstersGame je odměněno úspěchy, ale nacházejí se zde i speciální úspěchy, které vám budou uděleny, když jste dokončil speciální jednorázovou úlohu. Nejlepší na tom je, že úspěchy nejsou jen obyčejné ozdoby vašeho profilu a neslouží jen k posilnení vašeho ega. Často jsou využitelné i jako pomoc v boji, při štvanici na lidi, a pod.

Mnoho úspěchů v MonstersGame uděluje bonus, který se za určitých podmínek dá využít, zatímco ostazné udělují pouze speciální titul bez speciálních sil. (např. názvy jsou viditelné pouze v několika vybraných oblastech ve hře).

Chcete-li používat úspěchy, je důležité vědět jak fungují a jak mohou být aktivovány.

Každý hráč může mít neomezený počet úspěchů. Přestože mnohé z nich mohou udělovat bonus, nejsou automaticky aktivní. Chcete-li aktivovat úspěch a využívat své bonusy, musíte jej přidat do soupravy v oblasti nastavení úspěchů (Hlavní menu "úspěchy").Premium hráči mají dva soupravy a hráči bez premium mají jednu. Každý hráč může vlastnit až 5 souprav. Každá sada může obsahovat až 5 úspěchů a jen jedna souprava může být aktivní v daném okamžiku, takže budete moci mít maximálně 5 úspěchů současně aktivních (můžete samozřejmě také vytvářet soupravy s méně než 5 úspěchů!)

V horní části plochy řízení jsou aktuálně k dispozici soupravy zobrazeny jako tlačítka.Číslo za jménem udává, kolik úspěchů souprava v současné době obsahuje. Tlačítko pro aktuálně vybranou soupravu má červené ohraničení a aktivní soupravy mají červené zářící oblasti v dolní části pod názvem.Fig. 1: aktivní souprava (v levo), aktuálně vybraná souprava (ve středu), neaktivní soupravy (v pravo)


Fig. 2: Aktivní souprava, která byla vybrána a je zobrazena

pouze pod těmito tlačítky najdete 3 skupiny ikon:Ikona na levé straně slouží k aktivaci titulu (viz níže). V centru se zobrazí podrobnosti o aktuálně vybraném soupravě. Ikona na pravé straně slouží k odstranění úspěchu (nebo názvu) z vybrané soupravy. Podle vybraného soupravy se zobrazí její stav (aktivní / neaktivní) a můžete aktivovat nebo deaktivovat, nebo změnit její název. Název může být kdykoliv změnit a je viditelný pouze pro vás. Můžete si zvolit zobrazení nastavené detaily, které vám nedovolí provést změny v nastavení se jeho detaily zobrazí jasným způsobem.

V rámci nastavení zobrazení najdete kompletní seznam svých úspěchů, ať už jsou nebo nejsou obsaženy v soupravě. Pokud přesunete kurzor myši nad ikonou, informace o úspěchu s ním spojené se zobrazí. Kliknutím se úspěch se zobrazí v okně náhledu na pravé straně. Pokud byste chtěli přidat úspěch do právě zvolené sady, můžete buď kliknout na malou ikonu úspěchu a pak na prázdný slot v soupravě nebo můžete kliknout na "Přidat", v sekci náhled.

Pouze úspěchy obsažené v aktivní soupravě vám dodají zvláštní bonusy ve hře.

Ty se budou nepochybně rychle hromadit av soupravě můžete mít nejvýše 5 úspěchů. Je tedy důležité vzít v úvahu, že úspěchy mohou být přesunuty do jiné soupravy nebo jiná souprava může zvolit téměř kdykoliv. Některé úspěchy vám pomohou při bitvách, zatímco jiné vám dají slevu v obchodě nebo při tréninku, a tak dále. Je proto ideální vytvořit několik různých souprav, které lze snadno a rychle stiredať a poskytnou vám ideální výhody pro běžné činnosti ve hře.

Upozornění: K dispozici jsou úspěchy s efekty, které pracují v průběhu času. Pokud deaktivujete takový úspěch před skončením činnosti, přijdete o celý bonus z úspěchu. Například, pokud máte aktivní úspěch udělení bonusu, který snižuje čas strávený na štvanici a deaktiivujete ho, úspěch při štvanici bude vyžadovat normální množství času na dokončení, jako bonus zkrácení času bude přidán do zostávajíci doby trvání. br />

Nahoru

Zprávy
Zprávy umožňují komunikovat s ostatními hráči. Můžete psát zprávy i příslušníkům opačné strany barikády, stejně tak jako číst jejich odpovědi. Také zde můžete kontrolovat zprávy o vašich útocích či útocích na vás.

back to top

Útočiště
Své útočiště můžeš vylepšit z peněz, které získáš z lovů, štvanic a internetových obětí. Můžeš vylepšovat stavbu, zeď, cestu a také změnit okolí. Čim vyšší je úroveň vylepšení , tím je těžší pro tvého nepřítele najít tě během Lovu a tím vyšší Obranný bonus získáš, pokud je na tebe zaútočeno. Obě výhody však platí pouze, pokud jsi doma v útočišti - tj. nepracuješ na hřbitově a nejsi na štvanici. Po skončení štvanice i práce na hřbitově hra počítá, že jsi doma, i když sis nevyzvedl odměnu.

back to top

Město
Obchodník: Můžeš navštívit Obchodníka ve Městě, aby jsi nakoupil zbraně, zbroje, prsteny a ostatní vybavení, jako ruzné lektvary, které mohou uzdravit tvá zranění, nebo dočasně zvýšit tvé vlastnosti.
Rings:
There are basically 3 categories of rings: manhunt, battle/gold and rings that improve the basic stats of your character in the battle. Only the best manhunt or battle/gold ring you possess is used to calculate your bonus and only one of each type can ever be carried. Rings that improve your stats during battles are also selected based on the required level; duplicate rings of this type (or any other type) are NOT counted, so buying two of one type of ring will never work. If you want to take advantage of all types of rings, buy the best available battle/gold ring, the best available manhunt ring and the best devil’s ring and defence ring OR the best and second best rings of either skill-enhancing type if you want to specialise in defence or offense alone.
Amulety:
Existují různé druhy amuletů, které jsou k dispozici. Lze je zakoupit v obchodě, jakmile dosáhnete úrovně 30; tyto amulety budou fungovat, jen když je máte koupené. Některé amulety, aby jste byly úspěšnější v průběhu štvanice, další zvýšení míry léčení pro svou postavu, a někteří mohou ovlivnit výsledky bitev různými způsoby. Níže je uveden obecný popis amuletů k dispozici.
Amulet ochrany předků
Pokud jste napadeni a poraženi silnějším nepřítelem, předek se objeví dříve, než je obvyklé, a také léčí více škody, než za normálních okolností.
Amulet orientace (k dispozici pouze pro Premium hráče)
Když tento amulet nosíte na sobě instinktivně se snažíte vyhýbat malým osadám v průběhu štvanice a vaše šance na úspěch jsou rovněž zvýšeny.
Amulet drobné regenerace (k dispozici jsou tři verze)
Hráč dostane (na úrovni závislý) bonus, který je přidán do normální regenerace a výrazně zvyšuje celkovou regeneraci.
Amulety paniky (K dispozici jsou verze stříbro a česnek pro příslušné rasy, tyto amulety mohou zakoupit a používat pouze Premium hráči)
Nosíte-li tento amulet a jste napadeni, je nějaká šance, že soupeři utečete z dějiště bitvy. Je-li síla amuletu uvolněna, bitva ve skutečnosti neproběhla, ale normální 5 (15) minut čekací doby platí pro oba hráče a útočník nesmí útočit na stejného soupeře opět po dobu 12 hodin!
Amulety kouzla osobnosti (K dispozici je devět různých verzí)
Vítěz bitvy získá speciální bonus při nošení tohoto typu amuletu, protože amulet přitahuje diváky na místo bitvy. Diváci ztratí zlato, které je poté připsáno na účet výherce. Bonus není odstraněn z financí poraženého v duelu, protože jeho původ je v davu přihlížejících
Amulet dokonalosti (K dispozici pouze pro Premium hráče)
Při nošení tohoto amuletu se nikdy nevrátíš ze štvanice s prázdnou! Představte si, že už nikdy se Vám nepodaří při štvanici skončit mezi popelnicemi nebo vrazit do pouliční lampy
Amulet zkušeností
Tento amulet vám může poskytnout bonus zkušeností během štvanice, protože předci vedou tvé kroky. Platí, že čím větší město, tím větší bonus může být.
Amulet cítění se zvířaty
Při nošení tohoto amuletu máte šanci oslabit nepřátelského hlídače. Účinek oslabuje jak útočníky, tak i obránce, ale bránící hráči BEZ hlídače navíc mají možnost magicky okouzlit útočníkovo hlídače, který se pak obrátí na svého pána a bojovat za branícího hráče! Nicméně, v tomto případě hlídač zaútočí v oslabeném stavu!
Prokletý amulet předků
Tento amulet mate předky do takové míry, že mohou být vedeni k léčení útočníka místo obránce .... Takže, pokud máte nějaké "speciální přátele" ke kterým chcete být zvlášť ohavní, pak je tento amulet přesně pro vás! Tento amulet lze použít pouze jednou, po použití zmizí z vašeho inventáře. Hřbitov: Zde můžeš přijmout různá krátkodobá zaměstnání, aby si získal zlaťáky. Během doby, kdy tvá postava pracuje, nemůže vykonávat žádné jiné akce ve hře(kromě např. pití lektvarů). Můžeš pracovat maximálně 12 hodin - po této době si musíš vyzvednout odměnu a pokud máš zájem, můžeš se znovu poslat do práce. Vybereš si dobu, po kterou chceš pracovat a klikneš na náhrobní kámen, kde chceš začít pracovat. Pokud máš štěstí, můžeš při práci nalézt nějaký předmět(jako zbraň, zbroj, prsten, lektvar či amulet) nebo můžeš nalézt několik Krystalů krve. Tvojí postavě je nabídnuta tím lepší práce, čím vyšší má úroveň - a lepší práce znamená v MonstersGame více peněz za každou odpracovanou hodinu.

Tvůj hlídač: Jakmile dosáhneš páté úrovně, může si tvá postava koupit prvního z Hlídačů - Psa. Celkem existuje více než 40 různých Hlídačů, u každého lze trénovat Útok, Obranu a Výdrž. Hlídači se liší v počátečních hodnotách jednotlivých vlastností. Za první přidaný bod zaplatíš 1 zlaťák, za druhý 4 zlaté, za třetí 9 zlatých atd. Čím dražší je Hlídač na koupi, tím lepší základní hodnoty vlastností má. Pro Psa tedy trénink z 10 na 11 bude stát 100 zlaťáků, u Hlídače se základními vlastnostmi 10 by stejný trénink stál 1 zlaťák. Proto je vhodné kupovat vždy nejlepšího možného Hlídače, protože když si necháte Psa, může časem dosáhnout cena 1 tréninku i více než 10000 zlaťáků, ačkoliv s Hlídačem dostupným na oné úrovni by byla cena tréninku na stejnou vlastnost daleko menší. Výhodou hlídače je i to, že při odprodeji získáte zpět celou pořizovací cenu - kromě všech investovaných tréninků. Vlastnosti tvého hlídače jsou započítány kdykoliv bojuješ se svým nepřítelem - podobně jako tvé zbraně a zbroje. Bonusy z tvého hlídače jsou ale započítávány přímo v systému, kdežto zbraně a zbroje zvyšují přímo tvé vlastnosti v bojovém výpisu.

Místo předků: Jakmile dosáhneš alespoň 20. úrovně, můžeš vyzvat k souboji své předky v Místě předků. Pokud uspěješ a porazíš svého předka, můžeš se naučit speciální dovednost, nebo dále trénovat již jednou naučenou speciální dovednost. Každá rasa má na výběr 4 speciální dovednosti. Na úrovni 20 se můžeš učit pouze jednu, na úrovni 40 dvě, na úrovni 60 tři a na úrovni 80 všechny čtyři. Proto dobře zvol, kterou dovednost se chceš učit, svou volbu už nebudeš moci změnit. Předka můžeš vyzvat každý den jednou. Tvůj předek požaduje poplatek za každou výzvu - tento poplatek se zvyšuje po každém úspěšném souboji s předkem. Speciální dovednosti se započítávají do soubojů, ale pouze s protivníkem o úrovni vyšší než 20. V souboji s předkem se nepočítá hlídač, nezapočítávají se bonusy z speciálních dovedností, ale započítávají se bonusy z lektvarů.

Zde jsou čtyři speciální dovednosti dostupné upírům:

KrvavéDovednost Krvavé opojení dá tvému upírovi nepředstavitelnou sílu (+5 síla za úroveň schopnosti)

DvojníkDovednost Dvojník dá tvému upírovi schopnost objevit se na dvou místech najednou(+5 dovednost za úroveň schopnosti)

RychlostDovednost Rychlost udělá tvého upíra více odolného proti zraněním (+5 výdrž za úroveň schopnosti)

KamennáDovednost Kamenná kůže zvyšuje odolnost tvého upíra proti zbraním a zvyšuje tvé obranné dovednosti (+5 obrana za úroveň schopnosti)A zde jsou čtyři speciální dovednosti dostupné vlkodlakům:

ivostDovednost Zuřivost dá tvému vlkodlakovi neskutečnou sílu tím, že ti pomůže zaměřit tvou zuřivost na nepřítele ( +5 síla za úroveň schopnosti )

ReflexyDovednost Reflexy dovoluje tvému vlkodlakovi pohybovat se rychleji než dokáže sledovat oko (+5 dovednost za každou úroveň schopnosti)

BerzerkerDovednost Berzerker dělá tvého vlkodlaka odolnějšího vůči zraněním ( +5 Výdrž za úroveň schopnosti)

OheňDovednost Oheň ztěžuje přístup k tvému vlkodlakovi a zastrašuje nepřátele ( +5 Obrana za úroveň schopnosti)

back to top

Loupežná výprava
V tomto menu můžeš jít na Lov, hledat své soupeře a vyzývat je k souboji. Můžeš hledat určitého soupeře zadáním jeho jména nebo náhodně hledat své nepřátele. Pokud vyhraješ, získáš 5-10% soupeřova zlata, pokud prohraješ získá 5-10% tvých aktuálních zlaťáků tvůj soupeř(pozn. tyto údaje mohou být mírně upraveny pomocí speciálních prstenů). Každý hráč může být napaden pouze jednou za 60 minut a mužeš zaútočit na stejného hráče pouze jednou za 12 hodin(ale on na tebe může zaútočit již za 1 hodinu). Hráči s méně než 25 životy nemohou ani útočit, ani podnikat štvanice ani na ně nemůže být zaútočeno dokud nedosáhnou 25 životů. Tvé životy nikdy nemohou klesnout pod 1 život(kromě bugu s mnohonásobným útokem - každý případ hlásit administrátorům) a jakmile životy jednoho z bojujících klesnou pod 10 životů, on prohrává souboj(nehledě na jakékoliv další údaje). Můžeš útočit každých 15 minut(jako Premium hráč každých 5 minut). Získáš 1 bod zkušenosti za každý souboj s hráčem na stejné úrovni (nezávisle na tom, jestli zvítězíš či prohraješ) nebo vyšší úrovni (pokud prohraješ). Za výhru nad soupeřem na vyšší úrovni získáš 2 body!

Také můžeš jít na Štvanici na lidi. Ta přináší kořist, zlato a zkušenosti, pokud je úspěšná. Možná, pokud budeš mít dostatek štěstí, i pár Krystalů krve. Každá štvanice stojí 10 zlaťáků a můžeš absolvovat 60 minut štvanic za den(jako Premium hráč 120 minut). Když jsi na štvanici nemůžeš vykonávat žádné jiné herní akce jako je např. trénink nebo nákupy u Obchodníka. Pro maximální zisk se doporučuje se používat štvanice v 10 minutových trváních.

back to top

Klan
Vampýři a Vlkodlaci mohou založit ve světě MonstersGame své klany (samozřejmě pouze příšery stejného druhu můžou vstoupit do jednoho klanu). Kliknutím na odkaz "Klan" můžeš hledat klan, který hledá členy a můžeš se k němu připojit, nebo - jakmile dosáhneš 3. úrovně - můžeš založit svůj vlastní klan! Jakmile se přidáš k nějakému klanu, nebo založíš svůj, zobrazí se ti nová menu v odkazu "Klan". Novými odkazy(pouze jako administrátor klanu) lze příjmat nové členy, dávat členům práva, měnit popis klanu či klan rozpustit. Lze také vylepšovat klanové sídlo. Za každou úroveň klanového sídla může být v tvém klanu o 5 lidí více. Aby jsi mohl zvyšovat úroveň klanového sídla, potřebuješ dary od členů klanu. Proto je vhodné stanovit určitá pravidla pro odvádění financí, dokud není sídlo hotovo.

Správa klanu
Vůdce klanu může přidělit svým členům oprávnění ke správě klanu různého stupně. Važte pečlivě, komu dáte možnost absolutní kontroly, nebo vyhazování členů z klanu!

Klanové války
Plameny války hoří velmi jasně, mocné klany se utkávají na bitevním poli. Každý klan s 5 a více členy může vyhlásit válku jinému klanu nepřátelské rasy. Bránící klan musí splňovat všechny členské kvóty, aby byly způsobilé pro účast v klanové válce. Bránící klany nemohou odmítnout první vyhlášenou válku určitým klanem a útočící klany nemohou odmítnout první vyhlášenou válku na ně jako akt pomsty od klanů, které napadli. Zbabělá akce jako je opuštění klanu nebo odstranění člena z klanu po vyhlášení války Vám nenabídne stejně žádnou ochranu - pokud je válka vyhlášena, výpis všech členů obou klanů je vytvořen a použit k určení výsledku války. Proto nebuďte překvapení, když soupeř, který není v seznamu hráčů klanu a napadá Vás a útok je počítán do klanové války; hráč byl prostě členem soupeřova klanu v době, když byla válka vyhlášena!

Během klanové války platí normální hodinová ochrana při útoku, ale lze zaútočit na stejného hráče 4x během 12 hodin. Můžete svobodně rozhodnout, kdy provedete útoky. Například, můžete zaútočit na stejného hráče ve válce v 6, 7, 8 a 9 hodin a pak znovu v 6 hodin ráno následujícího dne, za předpokladu, že hráč není chráněn hodinovou imunitou, z důsledku jiné bitvy. Ačkoli se starší šklebí praxí, můžete nabídnout nepřátelskému klanu mírovou smlouvu, pokud chcete ukončit válku klanu. Pokud váš klan nabízí mírovou smlouvu, všichni nepřátelští členové, kteří mohou rozhodnout, zda přijmou nebo nepřijmou smlouvu (tj. válečný admin i plný admin) obdrží zprávu s oznámením o nabídce mírové smlouvy. Mohou mírovou smlouvu přijmout, ale můžou jí také odmítnout, je to jejich rozhodnutí!

Je-li mírová smlouva přijata, veškeré útoky mezi členy klanů zapojených do smlouvy, se nebudou započítávat do výsledků války, jako by k válce nikdy nedošlo. Pokud mírová smlouva byla přijata a je aktivní, budou všichni členové obou klanů informováni o uzavření smlouvy.

Z různých důvodů lze požádat soupeře o dohodnutí na příměří během války - a to jak útočník, tak i obránce může navrhnout příměří. Pokud je příměří aktivní a setkáte se s členem některého z klanů při hledání soupeře, bude zobrazeno oznámení, že je v současné době mezi Vašimi klany aktivní příměří. Pokud i přesto útok na soupeře navzdory příměří uskutečníte (což je možné, protože příměří NENÍ žádný vynucený mechanismus ve hře!), bude příměří ztraceno a válka bude normálně pokračovat. Měli byste proto důkladně zvážit, kterému klanu nabídnete příměří, protože smlouvu mohou ukončit kdykoli podle jejich volby.

Všichni členové obou klanů budou informováni ve hře prostřednictvím systémové zprávy o uzavření nebo porušení příměří.

V některých případech může jeden z klanů být beznadějně silným soupeřem, nebo si jednoduše může přát, že se nezúčastní klanové války. V tomto případě je jedinou alternativou kapitulace. Pokud se Váš klan ocitne v této situaci, můžete ukončit všechny války okamžitě a bez zásahu nepřítele klanu. Kapitulací přijdete o cenu; kapitulovaný klan ztratí všechny body, vítězství získané během války, zatímco nepřátelský klan je schopen udržet veškeré zisky, kterých dosáhli. Kapitulace je okamžitá a všichni hráči obou klanů obdrží informující zprávu o kapitulaci s členy klanu, který válku kapituloval. Premium hráči obdrží bonusovou funkci, detailní přehled v sekci válka klanů obsahující podrobné informace o výkonu členů klanu během války.

Následující informace jsou k dispozici pro každého člena klanu:

Jméno - jméno hráče
Body - celkový počet bodů získané hráčem (rovnající se počtu vítězství během války)
Bitvy - celkový počet útočných a obranných bitev během války
Útoky - celkový počet útoků provedené hráčem během války
Poškození - celkové poškození hráčem, způsobené nepřátelům během války
Zlato - celkové množství zlata uloupené hráčem z protivníků během války
Pokud je celkový počet bitev výrazně vyšší než počet útoků, znamená to, že hráč je pasivní a je často napadán nepřítelem. Pokud je počet získaných bodů výrazně nižší než počet útoků, pak hráč prohrává mnoho útočných bitev. Podrobná statistika války poskytuje vůdci klanu účinný nástroj pro posuzování výkonu svých členů.

back to top

Nastavení
Zde je možné měnit nastavení účtu. například doplnit nějaké informace o postavě, ale i jejím majiteli (sobě) nebo třeba vytvořit text, který se zobrazí tvým obětem, pokud kliknou na detail tvé postavy. Pokud máte aktivovaný PREMIUM účet, můžete také nahrát svého avatara a změnit jméno postavy (bez omezení a tak často, jak je libo).

back to top

Aréna
V aréně můžeš bojovat proti několika dalším hráčům najednou, včetně příslušníků Tvé vlastní rasy. V soubojích v aréně se počítají pouze zbraně, brnění, prsteny a bonusy za zvláštní schopnosti. Nápoje předků není možné použít!

Vstupní poplatky
Pokud chceš bojovat v aréně, musíš zaplatit vstupní poplatek, který se odvíjí od Tvé úrovně.
Přihlašovací podmínky
Pro možnost zúčastnit se souboje v konkrétní aréně musí vlastnosti Tvé postavy (síla, obrana, dovednost, výdrž a obratnost) přibližně odpovídat ostatním přihlášeným účastníkům do této konkrétní arény. Pokud jsi výrazně silnější, či slabší, nemůžes s takovými soupeři bojovat!
Doba registrace
Do arény je možné přihlásit se nejpozději 24 hodin před začátkem souboje. Pokud se nepřihlásí požadovaný počet účastníků, bude souboj zrušen, a všem již přihlášeným účastníkům vrácen jejich vstupní poplatek.
Po skončení souboje v aréně obdrží všichni účastníci kompletní zprávu o průběhu, kterou bude možné prohlédnout buďto ve zprávách, nebo přímo na stránce Arény.

back to top

Inventář
V nastavení účtu si můžete vybrat, zda chcete zobrazit položku Inventář v samostatné stránce, čímž se pročistí vaše stránka s přehledem. Pokud tak učiníte, nebudou se žádné věci ani zbraně zobrazovat na stránce přehledu postavy a chcete-li si vylepšit zbraň, tak musí být vylepšena na stránce "Inventář".

back to top Premium
Odkaz "Premium" vás přivede do oblasti, kde si můžete koupit Krystaly krve. V krvavém chrámu můžete použít Krystaly krve na nákup Premium účtu pro váš herní účet nebo je směnit za zlato v poměru závislém na úrovni. Krystaly krve lze použít také v obchodě ke koupi amuletů nebo mohou být použity ke zlepšení vaší zbraně na stránce s přehledem postavy (nebo v "Inventáři" , pokud jej používáte) ..

back to top

Krvavý chrám
Zde můžete proměnit Krystaly krve za zlato v poměru závislém na úrovni nebo je můžete vyměnit za prodloužení trvání vašeho Prémium účtu. Hra MonstersGame může být hrána také zadarmo, ale pokud se staneš Prémium hráčem, hra je bez reklam (Ačkoli vám může být zaslána osobní zpráva nebo zobrazena herní zpráva s informacemi nebo nabídkami RMS - toto není bráno jako reklama!), můžete si nahrát vlastní obrázek postavy a můžete využívat řadu dalších výhod!
Pokud jste provedli výměnu Krystalů krve za Premium čas a máte buď žádné Premium nebo máte ještě platný Premium učet 30 dní nebo méně, získáte zlato jako bonus za aktivaci účtu Premium! Velikost bonusu je určena na základě vaší současné úrovně - aktuální bonus, pokud na něj máte nárok, je uveden na stránce Premium a v Krvavém chrámu!

back to top

Dosažené body
Zde je možné najít tabulku nejúspěšnějších vlkodlaků/upírů a klanů, stejně jako i znesvářených stran. Také je možné vyhledat statistiky setříděné podle různých kritérií.

back to top

Pravidla hry
1) Hráčům založením a hraním na serveru nevzniká žádný legální nárok na jejich účet.
2) Hráči jsou povinni se řídit pokyny provozovatele nebo administrátorů hry či fóra.
3) Spamování nebo tapetování na veřejných fórech, nástěnkách nebo chatech je zakázáno a může vést až ke smazání všech vašich herních účtů.
4) Všechny chyby(bugy) ve hře musí být okamžitě hlášeny týmu tvůrců hry či administrátorovi hry. Vědomé zneužívání chyby(bugu) může mít za následek smazání jakéhokoli účtu, který tohoto využil.
5) Je přísně zakázáno vlastnictví více než 1 účtu v rámci 1 herního serveru a další formy podvodů - kdokoli bude přistižen při podvádění, bude smazán. Z jednoho počítače může hrát více hráčů, ale každý smí mít jen jednu postavu. Farmaření (útoky na připravené farmy – tj. postavy, které mají hlavní účel v získávání peněz na onen připravovaný útok) je PŘÍSNĚ zakázáno a jediným možným trestem je SMAZÁNÍ VŠECH postav zapojených do této činosti.
6) Použití skriptů, botů(automatů) nebo podobných programů, které automatizují činnosti prováděné postavou bude mít za následek smazání účtu. Jak už bylo zmíněno - jako skripty/boti se počítají programy, které za vás vykonávají automaticky jakoukoli činnost ve hře, kterou normálně provádíte manuálně. I takové činnosti jako jsou čtení dat přímo ze serveru nebo stránek hry. Rovněž použití adres odkazujících na osobní stránky a podobně!
7) Účty hráčů, kteří urážejí ostatní hráče nebo členy MonstersGame týmu mohou být smazány bez předchozího napomenutí.
8 ) Hráči nesmí dražit herní předměty ani celé účty v internetových aukcích ani nikde jinde. Jinými slovy: Prodej účtu za jakýkoliv finanční obnos je zakázán. V případě zjištění porušení tohoto pravidla bude účet smazán.
9) Účty hráčů, kteří se přihlašují na účty jiných hráčů bez jejich vědomí nebo po ukradení účtu budou bez milosti smazány.
10) Účty hráčů ve hře nebo na fórech budou smazány, pokud jejich majitel bude zveřejňovat urážlivý, pornografický, ilegální, politicky nebo extremisticky radikální myšlenky nebo použije nevhodné jméno postavy nebo klanu.
11) Účty hráčů ve hře nebo na fórech budou smazány, pokud jejich majitel bude odesílat kurýrem urážlivé, pornografické, nelegální, sexuálně zaměřené, rasistické, politicky nebo extremisticky radikální zprávy (ať už textové nebo grafické).
12) Upozorňujeme hráče, že každý, je plně zodpovědný za zveřejňování svého Odkazu na Štvanici po internetu. Nebereme žádnou zopovednost za případné důsledky nevhodného umístění odkazu na internetu - ať už se jedná o fóra, chaty nebo jiná místa, kde by mohl odkaz porušit místní pravidla).
13) Neautorizované převzetí cechu po spojení více cechů nebo jakékoli převzetí včetně logování se nebo hacknutí cizího účtu bude mít za následek smazání toho vašeho!
14) Spamování nebo jednoznačné prudění nebo provokování dalších hráčů pomocí zpráv ve hře nebo přes fórum je zakázáno. Pokud dostaneme stížnosti, varujeme původce těchto zpráv a v případě opakovaného prohřešku bude účet smazán! Opakované útoky NEJSOU druhem takového chování.
15) Rozesílání pozvánek do cechu přes kurýra (pošta ve hře) nebo přes fórum PM je zakázáno. V herním fóru jsou místa určená právě pro takové možnosti. V případě stížností varujeme původce těchto zpráv a v případě opakovaného prohřešku bude účet smazán!
16) Kousací odkazy musí být zřetelně označeny jako kousací a oběť musí mít možnost rozhodnout, zda chce být "kousnuta" nebo ne. Použití zkratek, vyskakovacích oken nebo stránek s více takovými odkazy, které se otvírají automaticky je zakázáno a může skončit smazáním vašeho účtu. Tyto odkazy musí být zřetelné a po najetí myší musí být vidět celý odkaz, každopádně je možné použít textový popis odkazu.
17) Šíření jakýchkoli programů/botů/automatů/skriptů, které mají za úkol manipulovat se stránkami/daty na serveru je přísně zakázáno a samozřejmě bude mít za následek smazání herních účtů. (Viz. pravidlo 6)
18 ) Obsah cechovní nebo osobní stránky (popisu) by neměl přesahovat místo k tomu určené (Maximální šířka = 530 pixelů!). Použití nesmyslných textů, obrázků nebo mezer je zakázáno, případě, že to má za úkol ztížit hledání a útok.
19) Jména hráčů a zprávy ze souboje mohou být zveřejňovány na klanových fórech/chatech nebo hráčských popisech ALE v případě, že si hráč bude přát stažení těchto informací, musí být odstraněny, stejně tak samozřejmě nesmí být zveřejňován urážlivý obsah! 


© 2005 - 2023 CRATR.games GmbH - Všechna práva vyhrazena. Impressum | Privacy